Rosja: Embargo na żywność z UE zostanie zniesione jeszcze w tym roku?

Autor: Agrobiznes w TVP 21 stycznia 2017 09:25

Rosja: Embargo na żywność z UE zostanie zniesione jeszcze w tym roku? Wicepremier Igor Szuwałow uważa, że krajowi producenci rolni muszą przygotować się na otwarcie granic dla importu spoza Rosji i dodaje, że jeszcze w tym roku / fot. shutterstock

Czy Rosja wycofa się w odwetowych sankcji na europejską żywność? Wicepremier Igor Szuwałow uważa, że krajowi producenci rolni muszą przygotować się na otwarcie granic dla importu spoza Rosji i dodaje, że jeszcze w tym roku – informuje Agrobiznes w TVP.

Jak donosi rosyjski portal Agroinfo, jeden z głównych przedstawicieli rządu wypowiadał się o sankcjach na forum gospodarczym w Moskwie. Wicepremier ujawnił potencjalną datę zakończenia zakazu importu żywności. Według niego można spodziewać się decyzji jeszcze w tym roku, najpewniej w grudniu.

W dyskusji poświęconej rozwojowi sektora rolnego podkreślano, że rosyjskim producentom udało się zająć swoją niszę na rynku i dziś krajowa żywność z łatwością może konkurować z towarami zagranicznymi co oznacza, że zniesienie sankcji nie będzie już dla branży szkodliwe.  

Więcej w Agrobiznesie w TVP. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM