Quiza: Rośnie konsumpcja świeżych owoców dzięki "500+" (video)

Autor: www.sadyogrody.pl/ www.portalspozywczy 24 października 2016 13:43

Quiza: Rośnie konsumpcja świeżych owoców dzięki "500+" (video) Bartosz Szatkowski, dyrektor zarządzający Quiza/ fot. Żelazna Studio

- Program "Rodzina 500+" przyczynił się znacząco do wzrostu konsumpcji w Polsce. Zauważyliśmy wzrost sprzedaży świeżych owoców, w tym bananów w Polsce, zwłaszcza w weekendy - zapewnia Bartosz Szatkowski, dyrektor zarządzający Quiza Sp. z o.o.

- Wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę dla takiej firmy jak nasza - czyli zajmującej się dystrybucją produktów świeżych - byłoby na pewno wyzwaniem natury logistycznej, ponieważ musielibyśmy przestawić całkowicie swoje mechanizmy logistyczne, przygotować się do nowych wyzwań, przede wszystkim do zmiany sposobu dystrybucji, bo odpadłby nam jeden dzień w handlu - zapewnia Bartosz Szatkowski.

- Dla nas dostawy 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę nie stanowią żadnego wyzwania, jednak wypadnięcie jednego dnia handlowego byłoby dla nas na pewno jakąś barierą - dodaje Bartosz Szatkowski.

I zapewnił, że Quiza, jak każdy dostawca sieci handlowych, obawia się wprowadzenia podatku handlowego. - Bo nie wiemy czy sieci same sfinansują ten podatek, czy będą chciały w to angażować w to swoich dostawców - zapewnia Bartosz Szatkowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM