PSL będzie dążyć do nawiązania na nowo kontaktów handlowych z Rosją

Autor: www.jablonka.info/www.sadyogrody.pl 08 czerwca 2016 16:06

PSL będzie dążyć do nawiązania na nowo kontaktów handlowych z Rosją Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP, poseł (PSL)/ fot. PTWP

Rada Naczelna Polskiego Stronnictwa Ludowego podjęła uchwałę, aby wszystkimi możliwymi środkami dążyć do nawiązania na nowo kontaktów handlowych z Rosją, która była głównym odbiorcą jabłek również tych z terenu powiatu grójeckiego - informuje jablonka.info.

Jak mówi Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP, poseł PSL, chodzi tutaj o dobro również grójeckich sadowników. Według niego, trzeba jasno upomnieć się o Polską pozycję. Trzeba znaleźć inne rozwiązanie aniżeli sankcje handlowe, które uderzają w polskich rolników i przedsiębiorców.

- Na pewno w oficjalny sposób Rosja swojego rynku nie otworzy. W zeszłym roku Rosjanie początkowo szczelnie chronili swoją granicę przed owocami z eksportu, potem było trochę lepiej. Teraz znów jest bardzo szczelna i nie ma większych szans, by polskie jabłka wjechały do Rosji. Ma to wydźwięk polityczny - dodaje. 

- W zeszłym roku rozmawiałem z Rossielchoznadzorem (rosyjską służbą fitosanitarną) na temat embarga. Powiedziano mi, że granica się otworzy, gdy Polska zmieni swoją postawę w stosunku do Rosji - skomentował Mirosław Maliszewski. 

Więcej w serwisie jablonka.info. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM