Przymrozki nie zaszkodziły głównym zbiorom truskawek. Owoce będą tanieć

Autor: www.wp.pl/www.sadyogrody.pl 25 maja 2017 09:44

Przymrozki nie zaszkodziły głównym zbiorom truskawek. Owoce będą tanieć fot. shutterstock

Mamy dobrą wiadomość dla fanów truskawek. Przymrozki nie zniszczyły upraw późniejszych odmian tych owoców. Sezon na polskie owoce po prostu się opóźni. I będzie wyjątkowo krótki - podaje wp.pl.

Cena kilograma truskawek zmieni się znacząco za dopiero za kilka tygodni, kiedy do sprzedaży trafią owoce gruntowe. A to właśnie jest polska specjalność i główna produkcja. Im bliżej czerwca, tym będzie lepiej pod względem cen.

- Chłodny początek wiosny opóźnił dojrzewanie i dostawy zarówno truskawek, jak i polskich warzyw nowalijkowych. Dlatego truskawki spod włókniny, z produkcji polowej, mogą być odrobinę później niż rok temu - wyjaśnia Wirtualnej Polsce Małgorzata Skoczewska, rzecznik Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach. Jednak z każdym dniem truskawek będzie przybywało. A wtedy spadać będą też ceny.

Rekordowe ceny w tym roku? Wygląda na to, że miłośnicy części czerwonych owoców mogą być spokojni. Zdaniem Skoczewskiej zimny początek wiosny nie zaszkodził głównym zbiorom truskawek, a przynajmniej takie informacje uzyskała od plantatorów. Ci skarżą się, że najbardziej ucierpiały wczesne odmiany.

Więcej na wp.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM