Przewodniczący KRiRW chce zmian w regulacjach o sprzedaży bezpośredniej

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 08 grudnia 2015 15:52

Przewodniczący KRiRW chce zmian w regulacjach o sprzedaży bezpośredniej Jarosław Sachajko, przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi/ fot. facebook.com/jsachajko

Jarosław Sachajko, przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przyznał w trakcie konferencji „Stop penalizacji żywności z rodzinnych gospodarstw rolnych! Karta Prawdziwej Żywności”, że konieczne są zmiany w regulacjach pozwalających na sprzedaż bezpośrednią produktów rolnych przez rolników.

- Absurdy, które w tej chwili w Polsce obowiązują narastały. Rolnictwo to nie jest jedyna dziedzina, gdzie odbiera nam się wolność wyboru (...) Powinniśmy mieć wolność wyboru. Po pierwsze wolność produkcji. Rolnik, który produkuje musi mieć możliwość przetworzyć i sprzedać swoje płody rolne. Obywatel powinien móc kupić takie produkty, jakie chce. W tej chwili w imię naszego bezpieczeństwa zostało wprowadzone szereg regulacji, tak jakby polski konsument nie wiedział co dla niego jest dobre. Można się na to zgodzić przy sprzedaży masowej, w sklepach wielkopowierzchniowych oraz supermarketach, gdzie faktycznie nie wiemy co i skąd kupujemy – tłumaczył Sachajko.

Zdaniem przewodniczącego komisji rolnictwa wolność powinna dotyczyć zarówno sposobu produkcji, jak i możliwości swobodnego, zgodnego z własnymi przekonaniami kupowania produktów spożywczych. Nieprzypadkowo problem sprzedaży bezpośredniej był jednym z pierwszych podnoszonych w trakcie prac nowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

- Jest wola ku temu, aby regulacje poprawić - dodał Sachajko.

Czytaj więcej na www.portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM