Producent eko-żywności planuje inwestycje w zakład konfekcjonowania (video)

Autor: www.sadyogrody.pl 22 sierpnia 2016 12:03

Producent eko-żywności planuje inwestycje w zakład konfekcjonowania (video) Sylwester Strużyna, prezes zarządu Bio Planet/ fot. Żelazna Studio

- Duży program inwestycyjny wykonaliśmy w latach 2014-15. Największą budową była budowa centrum logistyczno-magazynowego w Lesznie o powierzchni 7,5 tys mkw. W tym roku spowolniliśmy z inwestycjami. Z kolei na 2017 i 2018 r. mamy już kolejny plan - mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Sylwester Strużyna, prezes zarządu Bio Planet.

Kolejną planowaną inwestycją Bio Planet jest budowa nowoczesnego zakładu konfekcjonowania żywności  w Lesznie i jego umaszynowienie.

- W 2017 r. zamierzamy znaleźć działki inwestycyjne, na których zakład moglibyśmy zbudować. Z kolei w 2018-19 r. taki zakład konfekcjonowania jesteśmy w stanie uruchomić - mówi Sylwester Strużyna. 

Obecnie firma Bio Planet pakuje 4 mln paczek rocznie, wszystkie są pakowane ręcznie.

- Na razie jest to typowa manufaktura. Jednak niektóre linie produktów są już coraz dłuższe i umaszynowienie ma coraz większy sens ekonomiczny. Poza tym gdzieś jest na pewno kres rozwoju paczkowania ręcznego. Umaszynowienie z pewnością pozwoli nam na dalszy rozwój i mamy nadzieję, że umożliwi eksport do kolejnych państw - zapewnia prezes Bio Planet.

Obecnie Bio Planet ma w ofercie dla sklepów 3100 produktów. - Staramy się mieć komplementarną ofertę, która pozwoli na wyposażenie ekologicznego sklepu spożywczego od świeżych warzyw i owców, przez nabiał aż po karmę dla psów i kosmetyki. Z tego ponad 300 produktów to produkty z logo Bio Planet, przy czym te produkty odpowiadają za 40 proc. sprzedaży wartościowo - dodaje Sylwester Strużyna. 

Bio Planet konfekcjonuje i dystrybuuje na terenie całej Polski spożywcze produkty ekologiczne. Spółka prowadzi sprzedaż także na rynkach zagranicznych. Dostarcza na rynek produkty ekologiczne pod własną marką Bio Planet. Jednocześnie dystrybuuje produkty bio szeregu innych marek: Alce Nero, Allos, Bio Planete, Bio Food, Cocoa, Lebensbaum, Natumi, Primaeco, Sobbeke, Terrasana, Vitaquell, Vivani, Wasąg, Yogi Tea, Zwergenwiese.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM