Problem z eksportem i nadmierny import psują krajowy rynek ziemniaków

Autor: sadyogrody.pl/ Agrobiznes w TVP 17 maja 2018 16:11

Problem z eksportem i nadmierny import psują krajowy rynek ziemniaków fot.shutterstock.com

Jak podają eksperci problem z eksportem i nadmierny import psują krajowy rynek ziemniaków. Od roku obowiązują w Polsce ułatwienia w obrocie ziemniakami, dlatego podjęte działania resortu powinny nieco poprawić sytuację cenową producentów - informuje Agrobiznes w TVP.

Na wniosek samych plantatorów resort rolnictwa wprowadził szczegółowe kontrole importu. Każda partia warzyw spoza Unii jest teraz dokładnie sprawdzana. Jak zapewnia minister Krzysztof Jurgiel, wszystkie partie ziemniaków z importu są kontrolowane, a ich wyniki analizowane.

W kwietniu zeszłego roku Jurgiel podpisał rozporządzenie w sprawie warunków uprawy ziemniaków w Polsce. Prawo zmieniło się na korzyść plantatorów i eksporterów, którzy bez zbędnych formalności mogą sprzedawać bulwy ziemniaków do innych krajów Unii Europejskiej - informuje Agrobiznes w TVP

Przypomnijmy, że Stowarzyszenie Polskich Producentów Ziemniaków i Warzyw zapowiedziało kolejne ogólne krajowe protesty. Najbliższy odbędzie się 23 maja (środa) o godz. 10:00 na Placu Defilad w Warszawie.

Więcej w programie Agrobiznes w TVP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM