Prezes Związku Sadowników RP: Chciałbym zaprosić Miedwiediewa do Polski

Autor: Polskie Radio 14 sierpnia 2015 12:34

Prezes Związku Sadowników RP: Chciałbym zaprosić Miedwiediewa do Polski Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP

Prezes Związku Sadowników RP, Mirosław Maliszewski, zapowiedział na łamach „Polskiego Radia”, że jest gotowy, aby pokazać premierowi Dmitrijowi Miedwiediewowi warunki, w jakich uprawiane są polskie jabłka. Tak odniósł się do stwierdzenia jakoby polskie owoce były „oblewane chemikaliami”.

Maliszewski zauważył również, że premiera Rosji ktoś wprowadził w błąd, ponieważ ani w Polsce, ani w innym kraju, niemożliwy jest proces zabiegów chemicznych po zbiorach owoców. Opryski mają zastosowanie tylko wtedy, gdy jabłka wciąż są na drzewach.

Prezes ZSRP zapewnił także, że sadownicy zbierając plony nie wiedzą, czy owoce te trafią na rynek krajowy czy na eksport, w tym do Rosji. - W Polsce nikt przygotowuje specjalnie określonej partii jabłek na dany rynek – dodał w "Polskim Radio".
 
Przypomnijmy, premier Rosji Dmitrij Miedwiediew podczas wizyty w gospodarstwie w Kraju Krasnodarskim, gdzie uprawia się nowe odmiany rosyjskich jabłek, gruszek i brzoskwiń, powiedział, że " jabłka wysyłane na eksport Polacy oblewają chemikaliami, a sami jedzą te dobre".

Więcej na radiopolsha.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM