Prezes UO: Otwarcie chińskiego rynku będzie wyzwaniem i dowodem zaufania

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 23 maja 2016 09:24

Prezes UO: Otwarcie chińskiego rynku będzie wyzwaniem i dowodem zaufania Waldemar Żółcik, prezes Unii Owocowej

- Możemy dyskutować czy jabłka są bardziej zielone, żółte, czerwone czy złote, jednak w Polsce dzięki unikalnemu klimatowi, warunkom glebowym i dzięki temu, że polscy sadownicy są pasjonatami w produkcji jabłek mamy owoce, które nieco różnią się od innych jabłek na świecie – mówił Waldemar Żółcik, prezes Unii Owocowej podczas spotkania z  delegacją chińskiej administracji rządowej.

- Wytypowaliśmy rynek chiński ze względu na to, że Chińczycy to bardzo mądry naród ceniący zdrową żywność. My taką żywność w postaci jabłek chcemy konsumentom chińskim zaoferować – tłumaczył.

Jak mówił, osiągnęliśmy bardzo wysokie standardy w produkcji i przygotowaniu owoców. Warto zwrócić uwagę na poziom higieny, zaawansowania technicznego, specjalizacji zarówno sprzętu jak i zespołu.

- Otwarcie rynku chińskiego jest dla nas dużym wyzwaniem, ogromnym marzeniem i będzie wielkim dowodem zaufania, którego postaramy się nie zmarnować. Pierwszy dowód zaufania otrzymaliśmy po wizycie głównego inspektora fitosanitarnego Chin, gdzie w pamiątkowej księdze napisał „dla producentów najlepszych jabłek na świecie”. Chciałbym i mam nadzieję, że opinia ta zostanie podtrzymana – przyznał Waldemar Żółcik.

Witold Piekarniak, przedstawiciel Związku Sadowników RP dodał, że mamy nadzieję, że po naszych staraniach mając na uwadze, że produkcja jabłek w Polsce będzie wzrastać pozyskamy konsumenta w Chinach, a współpraca między naszymi krajami będzie bardziej efektywna. - Żeby dysproporcje między eksportem a importem się wyrównały z pożytkiem dla obu stron – podsumował. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM