Prezes UO: Ceny jabłek między 0,65-0,80 zł/kg. Do Chin wyślemy owoce jesienią

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 31 stycznia 2017 07:56

Prezes UO: Ceny jabłek między 0,65-0,80 zł/kg. Do Chin wyślemy owoce jesienią Waldemar Żółcik, prezes Unii Owocowej

Obecnie cena dla jabłek deserowych to maksymalnie 0,80 gr/kg w sprzedaży hurtowej za najbardziej pożądane odmiany. Cena mniej popularnych odmian waha się między 0,65-0,75 gr/kg - mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Waldemar Żółcik, prezes Unii Owocowej.

Dodaje, że warto podkreślić wysoką cenę za jabłka odmiany Royal Gala, która waha się między 1,3 do 1,5 zł/kg w sezonie 2016/2017. - Szczególnie pożądane są odmiany jednokolorowe: Gala, Golden Delicious i RedJonaprince - przyznaje. 

Waldemar Żółcik podkreśla, że dopuszczenie świeżych, polskich jabłek na rynek chiński to ogromny sukces dla Polski. Cały świat patrzy na nas z podziwem.

- Chiny są bardzo zainteresowane naszymi jabłkami. Unia Owocowa wysłała pierwsze próby jabłek. Przygotowujemy się na wysyłki jabłek do Chin jesienią, kiedy jabłka są soczyste i świeże oraz o pożądanej jędrności. Teraz po wyjęciu jabłek z chłodni są one często zbyt miękkie. Należy pamiętać, że trzeba przygotować jabłka przed zbiorem, aby zachowały wysoką jakość podczas przechowywania - podkreślił prezes Unii Owocowej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM