Prezes Unii Owocowej: W sadownictwie przyszedł czas na profesjonalizm i perfekcjonizm

Autor: www.sadyogrody.pl 19 sierpnia 2016 10:13

Prezes Unii Owocowej: W sadownictwie przyszedł czas na profesjonalizm i perfekcjonizm Waldemar Żółcik, prezes Unii Owocowej

- Nie napawa nas optymizmem wzrost nasadzeń zarówno w kraju, jak i za granicą. Jednak nie możemy być źli na kogoś, kto chce obrać ścieżkę, którą my obraliśmy. Musimy po prostu być lepsi w tym co robimy, bo przyszedł czas na profesjonalizm i perfekcjonizm – mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Waldemar Żółcik, prezes Unii Owocowej.

- Sytuacja w sadownictwie obecnie jest bardzo ciężka choć perspektywiczna. Jest to dział rolnictwa, w którym powinni dominować ludzie otwarci na wiedzę i nowinki z dziedziny nauki i techniki, nie bojący się podejmować trudnych, ale przemyślanych decyzji. Wykształcenie jest również bardzo ważne, gdyż nie zapominajmy, iż dużym sukcesem sadownictwa w ostatnich latach był i jest spory odsetek ludzi z wyższym wykształceniem ukierunkowanym często przez uczelnie takie jak SGGW – mówi.

Embargo dotyka najbardziej Polskę. - Nikt nie wie kiedy nastąpi zwrot. Ponieśliśmy ogromne nakłady sił i środków w naszych firmach, rzucając na szalę ostatnie oszczędności, by zdobyć nowe rynki. Częściowo się to udało, ale efekty finansowe nie pokryły jeszcze nakładów inwestycyjnych – przyznaje.

Według niego, polskie jabłko deserowe ma już swoich odbiorców i buduje renomę w świecie. To dobry znak, ale też sygnał dla sadowników, że minęły czasy, w których dewizą było "jest masa - jest kasa". - Teraz trzeba dbać o jakość, jakość w każdym wymiarze, dopasowaną do wymagań rynku – podkreśla.

- My, jako Unia Owocowa, wiedząc o narastających problemach z Rosją, podjęliśmy się otwarcia i zaistnienia na nowych ambitnych rynkach - reklamujemy i sprzedajemy jabłka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz promujemy jabłka w Chinach, uczestnicząc od początku aktywnie w procesach dotyczących otwarcia rynku chińskiego i wietnamskiego, asystując każdej delegacji oraz przygotowując, przy szeroko pojętej współpracy ze służbami administracyjnymi oraz fitosanitarnymi. Robimy wszystko, co niezbędne, by delegacje otrzymały pełen obraz polskiego sadownictwa w najlepszym wydaniu – tłumaczy Waldemar Żółcik.

Prezes Unii Owocowej twierdzi, że sukcesy przyjdą, jeśli jabłka tam wysyłane będą najwyższej jakości, bez pozostałości pestycydów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM