Prezes LubApple: Polskie jabłka powinny sprzedawać się jako marki (video)

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 14 grudnia 2015 09:16

Prezes LubApple: Polskie jabłka powinny sprzedawać się jako marki (video) Zbigniew Chołyk, prezes Zarządu Grupy Stryjno-Sad, prezes LubApple/ fot. PTWP

- Wszyscy ubolewamy, że do tej pory nie wypromowaliśmy znanej marki owoców. Nasze owoce i warzywa są marką samą w sobie, bo są poszukiwane w wielu krajach, jednak nie mają żadnego znaku rozpoznawczego – mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Zbigniew Chołyk, prezes Zarządu Grupy Stryjno-Sad, prezes LubApple Sp. z o.o.

Tam gdzie polskie jabłka są eksportowane są one znane i lubiane. – Trzeba przyznać, że nasze jabłka są rozpoznawalne, szanowane i lubiane. Nawet na zamkniętym od jakiegoś czasu dla nas na rynku rosyjskim konsumenci  szanują i lubią polskie jabłka. Myślę, że powinniśmy dbać o wszystkie rynki, na których jabłka i inne owoce są znane, ponieważ na tych rynkach nasze produkty są synonimem najwyższej jakości - mówi Zbigniew Chołyk.

Embargo pokazało nam, że inne kierunki są dla nas możliwe do zdobycia. – Przez pierwszy rok po nałożeniu embarga zdobyliśmy doświadczenie w wysyłkach na dalekie rynki. Nie są to wielkie ilości, ale nasze jabłka trafiają na dalekie rynki w bardzo dobrej kondycji - dodał Zbigniew Chołyk. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM