Prezes grupy Roja: Zmieniliśmy formułę handlową. Postawiliśmy na eksport (video)

Autor: Paulina Mroziak, www.sadyogrody.pl 18 sierpnia 2015 11:51

Prezes grupy Roja: Zmieniliśmy formułę handlową. Postawiliśmy na eksport (video) Roman Jagieliński, prezes grupy producentów owoców Roja; fot. Szymon Jankowski (ŻelaznaStudio)

- W ostatnim roku zmieniliśmy formułę handlową i postawiliśmy na eksport. Dziś około 50 proc. obrotów grupy generuje handel zagraniczny. Co więcej, nie zabiegamy o własne kontrakty, ale współpracujemy z „dobrymi” pośrednikami – mówi serwisowi www.sadyogrody.pl, Roman Jagieliński, prezes grupy producentów owoców Roja.

Jak dodaje, udział solidnych pośredników w handlu zagranicznym daje gwarancję sprzedaży i godziwej zapłaty za towar.

Roman Jagieliński potwierdza, że rosyjskiego rynku nikt nie zastąpi polskim sadownikom. – Towar bardzo wysokiej jakości możemy sprzedać wszędzie. A towar tej średniej klasy jest szczególnie poszukiwany przez konsumentów w Rosji, ponieważ jest tańszy – dodaje Roman Jagieliński.

Embargo ograniczyło rynek zbytu dla polskich jabłek, ale – zdaniem Jagielińskiego – zmiana nastąpiła w lutym br. – Ciekawe jak będzie wyglądała sytuacja po restrykcyjnym dekrecie Putina o niszczeniu „przemycanej” żywności? Liczę na to, że sytuacja się ułoży. Powinno być dobrze – dodaje prezes grupy Roja.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM