Prezes grupy Galster: Namawiam sadowników do niewstrzymywania sprzedaży

Autor: www.sadyogrody.pl 18 stycznia 2016 09:33

Prezes grupy Galster: Namawiam sadowników do niewstrzymywania sprzedaży Paweł Pączka, prezes zarządu Grupy Producentów Owoców Galster; fot. P.Waniorek / ŻelaznaStudio

- Namawiam wszystkich sadowników, aby nie wstrzymywali handlu jabłkami, nie czekali na wiosnę, ale sprzedawali wtedy, kiedy są klienci zainteresowani towarem. A teraz właśnie są - mówi serwisowi www.sadyogrody, Paweł Pączka, prezes zarządu Grupy Producentów Owoców Galster.

- Styczeń 2016 r. rozpoczął się pod znakiem spadku cen jabłek. Liczę na to, że ostatnie wzrosty kursów walut pomogą sadownikom w sprzedaży. Na niekorzyść wpływa jednak brak informacji – nie wiemy ile jest jabłek w chłodniach, jakie jest zapotrzebowanie. Jest dużo znaków zapytania – dodaje Paweł Pączka.

Jego zdaniem, to co się wydarzy w ciągu najbliższego miesiąca lub dwóch, zadecyduje o całym sezonie 2015/16.

- Wszystko jest możliwe. Może wydarzyć się także sytuacja niekorzystna, dlatego namawiam sadowników do niewstrzymywania handlu – mówi prezes grupy Galster.

- Nie można liczyć na to, że wszyscy sadownicy sprzedadzą jabłka w najwyższym punkcie cenowym – podsumowuje. 

Galster jest największą grupą producentów owoców działająca na terenie Kujaw. Specjalizuje się w produkcji jabłek i gruszek, prowadzi także sady śliwowe oraz czereśniowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM