Prezes Bio Planet o wyzwaniach dla rynku eko-żywności

Autor: www.sadyogrody.pl/ www.portalspozywczy 21 października 2016 15:13

Prezes Bio Planet o wyzwaniach dla rynku eko-żywności Sylwester Strużyna, prezes zarządu Bio Planet/ fot. Żelazna Studio

- Barierą dla rozwoju ekologicznej żywności w Polsce są wysokie koszty logistyki. Kolejną przeszkodą jest niska podaż polskich surowców ekologicznych, bo nadal niewielu polskich rolników jest w stanie dostarczyć i wyprodukować duże, przemysłowe ilości bio-surowca - mówił podczas IX FRSiH Sylwester Strużyna, prezes zarządu Bio Planet.

Sylwester Strużyna, prezes Bio Planet, dodał, że jeśli chodzi o owoce i warzywa w żywności ekologicznej, to największym zainteresowaniem wśród polskich konsumentów cieszą się z zagranicznych owoców banany i awokado, a z polskiego ogródka: jabłka, ziemniaki, buraki czy cebula jak również topinambur i korzeń kurkumy w całości.

Wśród największych wyzwań dla eko-sektora prezes wskazał: wysokie koszty logistyki oraz niską podaż polskich surowców ekologicznych.

Prezes Bio Planet zapewnił, że wartość rynku ekologicznej żywności w Polsce sięga ok. 800 mln zł. To perspektywiczny sektor. - Wzrost sprzedaży certyfikowanych produktów szacuje się na 20 proc. rocznie – dodał podczas FRSiH Sylwester Strużyna.

Sylwester Strużyna zaznaczył, że konsumenci, którzy decydują się na konsumpcję bio-żywności po raz pierwszy to najczęściej matki lub kobiety w ciąży. - Więc z tego punktu widzenia program 500 plus jest pomocny, bo młode matki mają więcej środków do wydania – zaznaczył prezes Bio Planet.

Pan Sylwester Strużyna był prelegentem tegorocznego Forum Rynku Spożywczego i Handlu, wziął udział w debacie: „Sektor owocowo-warzywny rośnie dzięki trendom prozdrowotnym”.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM