Prezes ARR: Branża świetnie poradziła sobie ze skutkami embarga

$data.author.description Autor: portalspozywczy.pl 30 września 2015 14:50

Prezes ARR: Branża świetnie poradziła sobie ze skutkami embarga Radosław Szatkowski, prezes Agencji Rynku Rolnego/ fot. PTWP

Na początku embargo faktycznie wywołało pewien chaos i nerwowość wśród polskich przedsiębiorców, ale po roku mamy wzrost salda eksportowego nad importem i doskonale widać, że nasza branża świetnie sobie poradziła – powiedział serwisowi portalspożywczy.pl Radosław Szatkowski, prezes Agencji Rynku Rolnego.

Prezes przyznaje, iż na początku było oczywiście zahamowanie eksportu, co jest zresztą zupełnie zrozumiałe, ale ten rok pokazał, że nasi przedsiębiorcy znaleźli nowe rozwiązania i rynki. - Bardzo mnie cieszy, że polscy producenci i eksporterzy, także z pomocą Agencji Rynku Rolnego, dają sobie radę – dodaje prezes Szatkowski.

Wskazuje, że obecnie największym zainteresowaniem polskich firm cieszą się kraje Afryki Północnej, czyli Algieria czy Egipt. Także kraje z półwyspu arabskiego – Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Spore zainteresowanie mamy rynkami chińskim i indyjskim. Szatkowski zapewnia, że nie są zaniedbywane te rynki, które już mamy.

Czytaj więcej w serwisie www.portalspozywczy.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM