Prezes Appolonii: Chiny to początek długiej i trudnej ale i pięknej drogi (video)

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 08 grudnia 2016 09:30

Prezes Appolonii: Chiny to początek długiej i trudnej ale i pięknej drogi (video) Michał Lachowicz, prezes konsorjum Appolonia, szef grupy La-Sad / fot. żelazna studio

- Rynek chiński jest bardzo perspektywiczny. Jednak przed nami i przed naszymi chińskimi partnerami jeszcze wiele wyzwań – mówi w rozmowie z serwisem www.sadyogrody.pl Michał Lachowicz, prezes konsorjum Appolonia, szef grupy La-Sad.

- Perspektywy sprzedaży jabłek na rynek chiński są dlatego tam jeździmy i pracujemy nad tym, żeby sfinalizować kontraktacyjnie pewne ustalenia. Jednak wiele zależy od chińskiego konsumenta. Musi on poznać nasze jabłka, zasmakować w nich. A konsumentów jest tam tylu, że prawdopodobnie po naszej stronie będzie problem w dostawach. Jest to niewątpliwie kraj bardzo bogaty o dużych tradycjach w produkcji jabłek, więc owoców tanich, słabej jakości mają bardzo dużo. Na dzień dzisiejszy potrzebują ładnych i – przede wszystkim – zdrowych jabłek z Europy. Polska jest największym producentem w Europie więc dlatego Chińczycy szukają takich jabłek u nas – tłumaczy Lachowicz.

Pierwszy sezon pokaże jakie odmiany będą preferowali Chińczycy czy też w jaki sposób zostały te jabłka odebrane przez chińskich konsumentów. - Pytań odnośnie tego rynku jest wiele. Jednak wierzę, że jest to początek długiej i trudnej aczkolwiek pięknej drogi – mówi Michał Lachowicz.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM