Premier Słowenii: Sankcje wobec Rosji są szkodliwe dla wszystkich stron

Autor: PAP 29 lipca 2015 09:34

Premier Słowenii: Sankcje wobec Rosji są szkodliwe dla wszystkich stron Premier Słowienii jest zwolennikiem zniesienia unijnych sankcji/ fot. shutterstock

Premier Słowenii Miro Cerar, który przyjął w poniedziałek prezydenta Rosji Władimira Putina, powiedział, że jest zwolennikiem zniesienia unijnych sankcji wobec Rosji, ponieważ są one szkodliwe dla wszystkich stron - poddała agencja STA.

Cerar podkreślił jednak, że jego kraj w pełni popiera terytorialną integralność Ukrainy i szanuje zawieszenie broni między stronami ukraińskiego konfliktu, które zostało wynegocjowane w lutym.

-- Słowenia chciałaby zniesienia sankcji nałożonych na Rosję przez Unię Europejską, jako że szkodzą one wymianie handlowej między naszymi krajami - powiedział Cerar.

- Ponieważ to UE jako pierwsza wprowadziła sankcje wobec Rosji, więc mamy nadzieję, że to ona pierwsza je zawiesi. Sankcje nie stanowią rozwiązania problemów - odparł rosyjski prezydent.

Oficjalna wizyta Putina w Lublanie, to jego pierwsza podróż do państwa unijnego od początku kryzysu na Ukrainie.

Cerar zapewnił Putina, że w UE będzie "bronił stanowiska Słowenii" w sprawie sankcji, podkreślił jednak, że "jest to decyzja, która jest w gestii całej unijnej wspólnoty".

Rosja cały czas opowiadała się za tym, że embargo na żywność z krajów zachodnich zależy od tego, czy utrzymane zostaną sankcje nałożone przez Zachód na Moskwę. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM