Poseł PiS: Nieuczciwe praktyki sieci handlowych szkodzą rolnikom

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 14 lipca 2015 14:06

Poseł PiS: Nieuczciwe praktyki sieci handlowych szkodzą rolnikom Krzysztof Jurgiel, poseł były minister rolnictwa w rządzie Prawa i Sprawiedliwości; fot. PTWP

- Nieuczciwe praktyki handlowe stosowane bezpośrednio wobec dostawców produktów żywnościowych, a pośrednio wobec rolników, stanowią od dawna obszar zainteresowań Prawa i Sprawiedliwości - przyznaje na łamach serwisu www.portalspozywczy.pl, Krzysztof Jurgiel, były minister rolnictwa w rządzie Prawa i Sprawiedliwości.

Krzysztof Jurgiel, przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz były minister rolnictwa w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza przyznaje w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl, że problem nieuczciwych praktyk w znacznym stopniu wpływa na położenie rolników oraz dostawców.

W ciągu ostatnich lata niewiele zrobiono, aby zatrzymać ten proceder.

- Z inicjatywy ministra Sawickiego w 2009 roku został powołany Międzyresortowy Zespół ds. Zwiększenia Przejrzystości Rynku Artykułów Rolno-Spożywczych i Poprawy Funkcjonowania Łańcucha Żywnościowego. Zespół ten kierowany przez vice ministra Kazimierza Plocke z PO miał uregulować relacje między dostawcami żywności i sieciami handlowymi. Zespół spotykał się obradował i oczywiście skończyło się tylko na wielkich obietnicach. Efektów prac zespołu nikt nie poznał, bo sieci handlowe skutecznie przeciwdziałały jakimkolwiek zmianom i obroniły swoją pozycję wobec dostawców - przypomina były minister rolnictwa.

Jak dodaje, przedłożony w maju przez posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego projekt ustawy regulujący zagadnienie nieuczciwych praktyk podyktowany jest zbliżającymi się wyborami.

Czytaj więcej na www.portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM