Polskie owoce są cenione na obcych rynkach za wysoką jakość

Autor: Gazeta Pomorska 27 października 2015 14:41

Polskie owoce są cenione na obcych rynkach za wysoką jakość Sadownicy żartują, że na złość Putinowi zjedliśmy więcej jabłek i wszystkim wyszło to na zdrowie/ fot. shuttertock

Sadownicy żartują, że na złość Putinowi zjedliśmy więcej jabłek i wszystkim wyszło to na zdrowie. Polskie owoce nie wyjeżdżają do Rosji, ale inni kupują je chętnie - podaje "Gazeta Pomorska".

Jak uważa Wojciech Klimkiewicz, sadownik z podbydgoskiego Wtelna, pomimo suszy to może być całkiem dobry rok dla polskich sadowników. Jego zdaniem w sadownictwie w zeszłym roku, wiele złego zrobiła panika wśród właścicieli sadów, którzy przestraszyli się tego, że po wprowadzeniu rosyjskiego embarga, nie będą mieli gdzie sprzedać towaru.

Zdobycie nowych odbiorców, to nie była prosta sprawa. Bo w Unii Europejskiej - wymogi są takie same, poza nią - mogą się różnić. Trzeba było zatem dostosować się do nowych wymogów fitosanitarnych, wykonać badania, zdobyć  pozwolenia. Na niektóre nowe rynki już udało się wejść, niektóre dopiero się przed naszymi owocami zaczynają otwierać.  

Sadownicy twierdzą, że na nowych rynkach zbytu polskie owoce (nie tylko jabłka, ale także np. śliwki, czereśnie czy wiśnie) doceniane są za wysoką jakość. 

Czytaj więcej w "Gazecie Pomorskiej". 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM