Polskie owoce i warzywa mogą funkcjonować na świecie jako marki (video)

Autor: www.sadyogrody.pl 04 maja 2015 09:35

Polskie owoce i warzywa mogą funkcjonować na świecie jako marki (video) Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności (PFPŻ)

Zdaniem ekspertów konsumenci zwracają coraz większą uwagę na pochodzenie kupowanych owoców i warzyw. - Polska jest liderem w produkcji kilku rodzajów owoców i warzyw, np. pieczarek, malin czy jabłek, i z powodzeniem możemy działać z tymi brandowymi produktami na światowych rynkach. Warunek jest jeden - muszą to być produkty o powtarzalnej, wysokiej jakości – zapewnia Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności (PFPŻ).

Na razie polskie produkty, m.in. owoce i warzywa, na świecie nadal są sprzedawane bez marek, jako tzw. produkty "no name". 

- Polscy producenci surowców rolnych i żywności chcą i muszą konkurować na rynkach światowych przede wszystkim jakością, specyficznymi właściwościami żywieniowymi, smakiem i zapachem. Dlatego wykreowanie marki np. owoców i warzyw to konieczność. Jednak trzeba pamiętać, że żeby tworzyć markę jakiegoś produktu musimy pod tymi brandami tworzyć również silne, rygorystycznie przestrzegane systemy jakości - zapewnia Andrzej Gantner.

Ekspert podkreśla, że marka to jest wizerunek produktu, a to wyobrażenie nie może zostać zachwiane np. nierówną jakością danego towaru.

- Jakość polskich produktów, która przekłada się na identyfikowalność w postaci marki, to podstawa. To jest przyszłość naszego eksportu jeśli chodzi o owoce i warzywa - twierdzi szef PFPŻ.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM