Polskie Jagody: Nasze borówki znają nawet mieszkańcy Kuala Lumpur

Autor: Kurier Lubelski 25 października 2016 12:36

Polskie Jagody: Nasze borówki znają nawet mieszkańcy Kuala Lumpur fot. shutterstock.com

Europa Zachodnia, a także Daleki Wschód. Rolnicy zrzeszeni w Grupie Producentów Owoców Polskie Jagody stawiają na eksport i odkrywają nowe rynki zbytu - podaje "Kurier Lubelski".

Grupa zrzesza pięciu producentów, ale współpracuje też z lokalnymi plantatorami spoza niej. Polskie Jagody zatrudniają w sezonie kilkadziesiąt osób. Natomiast na plantacjach członków zrzeszenia pracę znajduje około 1000 zbieraczy.

Polskie Jagody mają ambitne plany. Żeby je zrealizować, w 2015 r. grupa nawiązała współpracę z podobnymi podmiotami z Podkarpacia i Wielkopolski, co zaowocowało powstaniem Polish Berry Cooperative. To pierwszy podmiot konsolidujący grupy producentów borówki na polskim rynku.

- Razem sprzedajemy nasze owoce. W sezonie 2016, w którym ze względu na warunki pogodowe zbiory borówek były znacznie mniejsze niż zazwyczaj, właśnie dzięki tej współpracy udało nam się zaspokoić potrzeby wszystkich klientów - zapewnia Dominika Kozarzewska, prezes Polskich Jagód na łamach "Kuriera Lubelskiego"..

W zależności od sezonu Polskie Jagody sprzedają za granicę od 75 do 90 proc. owoców. Borówki trafiają głównie na stoły Anglików, Irlandczyków, Niemców i Chorwatów. Grupa rozpoczęła też eksport na rynki azjatyckie, m.in. do Malezji, Singapuru, Japonii i Hongkongu.

Więcej w "Kurierze Lubelskim".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM