Polskie jabłka i soki podbiją Indonezję?

Autor: www.sadyogrody.pl / minrol.gov.pl 16 czerwca 2015 17:11

Polskie jabłka i soki podbiją Indonezję? fot. shutterstock.com

Przedstawiciele ministerstwa rolnictwa spotkali się z delegatami z Indonezji. Podczas spotkania omówiono kwestię braku dostępu polskich produktów pochodzenia roślinnego, przede wszystkim jabłek, do rynku Indonezji.

– Polska jest zainteresowana dywersyfikacją kierunków eksportu produktów rolno-spożywczych. Jesteśmy w stanie eksportować zarówno wysokiej jakości produkty konwencjonalne, jak i ekologiczne. Rynek Indonezji jest dla nas niezwykle interesujący i bardzo liczymy na gotowość strony indonezyjskiej do większego otwarcia na znakomitą polską żywność – podkreśliła radca generalny Zofia Krzyżanowska. 

Przedstawiciele parlamentu Indonezji zobowiązali się do szczegółowego przekazania tych kwestii do Ministerstwa Rolnictwa Indonezji oraz do możliwie jak najszybszego rozwiązania problemów w polsko-indonezyjskiej współpracy w obszarze rolnictwa. Indonezyjscy goście podkreślili także, że szansę wyraźnego zaistnienia na rynku Indonezji ma polski sok jabłkowy, którego wyjątkowe walory smakowe z pewnością znajdą uznanie wśród konsumentów tego kraju.

Delegacji indonezyjskiej przewodził wiceprzewodniczący II Komisji Senatu Indonezji ds. Gospodarczych Rusman Emba. Natomiast polskiej stronie przewodniczyła radca generalny Zofia Krzyżanowska. W spotkaniu uczestniczyli również: prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz i eksperci z MRiRW.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM