Polska powinna być ostatnim krajem, który stosuje protekcjonizm (video)

Autor: www.sadyogrody.pl 08 czerwca 2015 09:09

Polska powinna być ostatnim krajem, który stosuje protekcjonizm (video) Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności (PFPŻ)

- Okazuje się, że teoretycznie wspólny rynek Unii Europejskiej, na którym nie powinno być żadnych barier, jest jednak rynkiem, na którym one istnieją – alarmuje na łamach serwisu www.sadyogrody.pl Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności (PFPŻ).

- Od momentu, kiedy Polska stała się dużym eksporterem na poziomie UE, obserwujemy ruchy protekcjonistyczne na poziomie czarnego PRu i na poziomie legislacyjnym. Działania te mają za zadanie w poszczególnych krajach zniechęcić danych przedsiębiorców do kupowania surowców czy produktów żywnościowych z pewnych krajów – mówi Andrzej Gantner.

Jego zdaniem mamy wiele przykładów stosowania protekcjonizmu w Europie. – Mamy przykłady dotyczące prawa mówiącego o tym jakie są szczegółowe warunki importu surowców rolnych, które są bardzo wyśrubowane i powodują, że dużo czeskich importerów płaci wysokie kary z tego tytułu. Sami importerzy z Czech zaskarżyli te przepisy – mówi ekspert.

- Polska powinna być ostatnim krajem, który jest za jakimkolwiek protekcjonizmem, bo rynek UE jest dla nas kluczowym rynkiem – podkreśla Andrzej Gantner. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM