Polscy sadownicy będą konkurować w Chinach z Włochami?

Autor: freshplaza.com / www.sadyogrody.pl 18 stycznia 2017 08:39

Polscy sadownicy będą konkurować w Chinach z Włochami?

Włoska delegacja przedstawicieli środowisk ogrodniczych pod przewodnictwem prezesa międzynarodowych targów Macfrut - Renzo Piraccini - przebywa w Pekinie, w celu przedstawienia tegorocznej oferty imprezy oraz promocji włoskich jabłek, kiwi i winogron - pisze freshplaza.com.

Konferencja prasowa z udziałem dziennikarzy i operatorów odbyła się 13 stycznia. Podczas wydarzenia Renzo Piraccini opowiadał o wielkim potencjale Włoch w produkcji owoców i propozycjach dla rynku chińskiego. - Jabłka, kiwi i winogrona stołowe są tylko trzy z włoskich produktów, które nie mogą być sprzedawane w różnych krajach z powodu protokołów fitosanitarnych - zaznaczył.

Prezes Macfrut podkreślił, że podczas gdy włoscy producenci owoców byli bierni na rynku chińskim przez ostatnie 4 i pół roku, Polska sfinalizowała zgodę na eksport jabłek w ciągu zaledwie 8 miesięcy. - Musimy stać się bardziej aktywni i dlatego myślimy o stworzeniu grup roboczych dla każdego kraju i obszaru geograficznego, na których nam zależy - dodał.

Włochy celują też w takie rynki, jak: Japonia, Brazylia, Kolumbia i Meksyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM