Polscy rolnicy wzywają do bojkotu czeskiej żywności

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 17 grudnia 2014 08:40

Polscy rolnicy namawiają konsumentów do bojkotu towarów wyprodukowanych w Czechach. To reakcja na wzmożone kontrole produktów z eksportu, w tym głównie polskich owoców i warzyw, wprowadzone przez Czechów - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Gdy polscy producenci żywności zaczęli wychodzić z dołka po rosyjskim embargu cios zadali im Czesi, którzy zarządzili szczegółowe kontrole polskiej żywności, zwłaszcza warzyw, owoców, wyrobów mlecznych i ryb trafiających z Polski na ich stoły. Teraz nadszedł czas na kontratak i branża szykuje się do bojkotu towarów importowanych od południowego sąsiada.

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, Paweł Augustyn, przewodniczący komitetu protestacyjnego rolników w Małopolsce, zapewnia, że polscy rolnicy chcą nakłonić konsumentów, by robiąc zakupy na święta omijali w sklepach produkty pochodzące z Czech. Do akcji dołączyli też szefowie komitetów protestacyjnych rolników z Pomorza, Łodzi oraz ze Śląska.

Jednak w tej sprawie nie ma zgodności między polskimi rolnikami i producentami żywności, według których bojkot może niepotrzebnie zaognić sprawę i odbić się na eksporcie do Czech.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM