Polscy handlowcy "rzucili się" na jabłka z Europy Zachodniej?

Autor: Puls Biznesu 10 czerwca 2015 09:35

Polscy handlowcy "rzucili się" na jabłka z Europy Zachodniej? fot. shutterstock.com

W maju i czerwcu polscy eksporterzy "rzucili się" na zagraniczne jabłka, bo zabrakło im krajowych? A może te informacje to tylko gra różnych interesów - czytamy w "Puls Biznesu".

Polacy kupują europejskie jabłka z Belgii, Holandii i Włoch - informuje portal freshplaza.com. Zagraniczni dostawcy mówią o "ekstremalnie dużych wolumenach", których część ma ponoć trafiać potem do Rosji. W Polsce ani o jednym, ani o drugim nic nie wiedzą.

Zdaniem Mirosława Maliszewskiego, prezesa Związku Sadowników RP, jest koniec sezonu, więc nie można już zbyt mocno pohandlować. O reeksporcie do Rosji nic mu nie wiadomo - są tam obecne kraje nieobjęte embargiem, choć i tak sprzedają bardzo mało, bo pojawiła się konkurencja w postaci truskawek czy czereśni - czytamy w "PB".

Jak przekonuje Jolanta Kazimierska, prezes Stowarzyszenia Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw Unia Owocowa, import z Belgii czy Holandii nie przekracza typowych dla końca sezonu wolumenów. Polska i inne kraje po prostu uzupełniają krajowe niedobory.

Podkreśla, że informacje płynące od zagranicznych dostawców i handlowców to zawsze gra różnych interesów, a polscy sadownicy zamieszali trochę na światowym rynku swoimi sukcesami.

Czytaj więcej w "Pulsie Biznesu".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM