Polscy eksporterzy jabłek na międzynarodowej wystawie żywności w Moskwie

Autor: pl.sputniknews.com 17 września 2015 15:54

Polscy eksporterzy jabłek na międzynarodowej wystawie żywności w Moskwie W Moskwie odbywa się XXIV Międzynarodowa Wystawa Żywności World Food Moscow 2015; fot. shutterstock.com

"Jesteśmy pełni nadziei, że te sankcję zostaną zniesione i będziemy normalnie pracować z naszymi długoletnimi partnerami" - tę opinię Magdaleny Woźniak, przedstawicielki grupy producentów owoców „Twój owoc", podziela większość uczestników XXIV Międzynarodowej Wystawy Żywności World Food Moscow 2015 - podaje serwis pl.sputniknews.com.

Ponad 1500 firm z 70 krajów — taka jest w tym roku skala wystawy żywnościowej. I to w warunkach sankcji wprowadzonych przez kraje UE wobec Rosji i jej odwetowe embargo. Liczba uczestników stanowi wymowne świadectwo tego, że kraje eksportujące żywność nadal traktują rosyjski rynek jako jeden z najkorzystniejszych, a moskiewska wystawa jest ważną placówką do rozszerzenia współpracy i wymiany doświadczenia.

Tym razem przestrzeń wystawy została podzielona na sektory w zależności od prezentowanych wyrobów. W przestrzennym pawilonie z produktami roślinnymi wyróżnia się narodowe stoisko Polski, oferujące wyroby dziewięciu firm. Z daleka widać dojrzałe czerwone jabłka, o których w tym roku do znudzenia pisały media. Zwłaszcza, gdy chodziło o zakaz wwozu do Rosji produktów spożywczych. Pomimo trudnej sytuacji polskie firmy przyjeżdżające do Moskwy liczą na podtrzymanie ścisłych stosunków partnerskich z rosyjskimi firmami. Aby po zniesieniu embarga zająć niszę w rosyjskim sektorze gospodarczym. 

Czytaj więcej na pl.sputniknews.com.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM