Polacy promowali jabłka dwukolorowe na targach Asia Fruit Logistica

Autor: www.freshplaza.com/www.sadyogrody.pl 10 września 2015 11:37

Grupa 13 polskich firm zajmujących się dystrybucją owoców pojawiła się na targach Asia Fruit Logistica. Celem wyprawy było promowanie dwukolorowych jabłek w ramach europejskiego programu, którego skutkiem ma być poszerzenie obecności europejskich jabłkach w Azji, Chinach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich - podaje freshplaza.com.

Jak twierdzi Paweł Zalewski z Fruit-Union, przedstawiciele polski przyjechali aby promować różne odmiany jabłek, które są produkowane w Europie i pokazać je, jako alternatywę dla znanych odmian na całym świecie. Polacy chcą przedstawić nasze owoce jako wysokiej jakości produkt o niepowtarzalnym wyglądzie.

Program rozpoczął się jeszcze przed wprowadzeniem embarga, jednak teraz w dobie rosyjskiego zakazu pomaga w poszukiwaniu nowych rynków. Uczestnictwo w targach daje możliwość poznania potencjalnych rynków.

Polska jest trzecim na świecie największym producentem jabłek, za Chinami i USA. Jak twierdzi Zalewski, mamy ogromną produkcję, która musi zostać sprzedana. Dodaje, że nasze jabłka są produkowane pod nadzorem ścisłych przepisów europejskich, a więc są to produkty wysokiej jakości. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM