Podlasie: Sytuacja w sadownictwie jest coraz gorsza

Autor: www.strefaagro.pl/www.sadyogrody.pl 15 września 2016 10:47

Podlasie: Sytuacja w sadownictwie jest coraz gorsza Choć rosyjskie embargo obowiązuje trzeci rok, a rząd zabiega o nowe rynki zbytu, podlascy sadownicy twierdzą, że jest coraz gorzej / fot. A.Gwara

Choć rosyjskie embargo obowiązuje trzeci rok, a rząd zabiega o nowe rynki zbytu, podlascy sadownicy twierdzą, że jest coraz gorzej - informuje strefaagro.pl.

Jak tłumaczy sadownik z Topolan, teraz trudno jest sprzedać cokolwiek na eksport. Zawsze największym odbiorcą polskich jabłek była Rosja. W pierwszym sezonie obowiązywania rosyjskiego embarga jeszcze coś można było sprzedać w tym kierunku. W drugim roku jabłka trafiały na rynek rosyjski okrężną drogą. Natomiast w tym roku wszystko zostało uszczelnione.

Według Roberta Backiela z Łysek, na bardzo trudną sytuację sadowników w tym roku złożyły się dwa elementy – dobre zbiory i brak zainteresowania polskimi jabłkami ze strony Rosji.

Zauważa on, że w ubiegłym roku o tej porze sytuacja wyglądała dużo lepiej. Teraz, kiedy owoce już w ogóle nie trafiają na rynek rosyjski, wszystko zaczęło się blokować.

Więcej w strefieagro.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM