Po wprowadzeniu embarga spadł rosyjski import owoców i warzyw

Autor: FAMMU/FAPA na podstawie: Factsheet Russia 23 marca 2015 12:00

Po wprowadzeniu embarga spadł rosyjski import owoców i warzyw fot. shutterstock

Jak wynika z najnowszych danych, w okresie od dnia wprowadzenia embargo przez stronę rosyjską do końca grudnia 2014 roku wolumen importu owoców i warzyw do Rosji wyniósł 2,667 mln ton z czego 2,634 mln ton stanowił import z państw nie objętych embargiem, a pozostałe 33 tys. ton to zakupy z państw wyłączonych z handlu - informuje FAMMU/FAPA na podstawie: Factsheet Russia.

Dla porównania w analogicznym okresie roku 2013 – czyli w miesiącach od sierpnia do końca grudnia Rosjanie zaimportowali w sumie 3,273 mln ton owoców i warzyw w tym 2,573 mln ton to zakupy z państw nie objętych obecnym embargiem, a 700 tys. ton z obecnych objętych zakazem. Tym samym import w okresie od sierpnia do końca grudnia z państw objętych zakazem zmniejszył się w ujęciu ilościowym z 700 tys. ton rok wcześniej do obecnych 33 tys. ton – czyli o 667 tys. ton.

Największy spadek dostaw w omawianym okresie 5 miesięcy minionego roku w stosunku do roku poprzedniego odnotowała w dostawach Polska – spadek dostaw o prawie 240 tys. ton oraz kolejno Hiszpania - niecałe 156 tys. ton, Mołdawia – 151 tys. ton, Holandia – 75 tys. ton oraz Belgia – ponad 66 tys. ton.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM