Piechociński: Zamierzamy budować kontakty gospodarcze z Iranem

Autor: PAP 26 września 2015 12:23

Piechociński: Zamierzamy budować kontakty gospodarcze z Iranem Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński/ Fot. ptwp

- Chcemy budować stabilne i wzajemnie korzystne kontakty gospodarcze i handlowe z Iranem. Szczególnie zależy nam na rozwoju współpracy w sektorze rolno-spożywczym - mówił podczas Polsko-Irańskiego Forum Biznesu wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. Spotkanie odbyło się 26 września 2015 r. w Teheranie.

Wicepremier Piechociński podkreślił, że Polska postrzega Iran jako atrakcyjnego partnera biznesowego, nie tylko na Bliskim Wschodzie, ale i w skali globalnej. - Wyrazem tego jest zainaugurowany w 2015 roku program "Go Iran", którego celem jest zintensyfikowanie wzajemnych relacji gospodarczych - powiedział. - Jedną z najskuteczniejszych strategii biznesowych jest konsekwentna obecność na danym rynku. Polskie towary i usługi w Iranie prezentujemy poprzez udział w międzynarodowych targach i wystawach oraz organizację misji i seminariów gospodarczych - dodał.

Szef resortu gospodarki zwrócił uwagę na potrzebę zwiększenia polsko-irańskich obrotów handlowych. - Liczymy, że oczekiwane zniesienie sankcji i barier pozwoli ożywić handel we wszystkich dziedzinach gospodarki. Możliwości dalszego rozwoju współpracy polskich i irańskich firm poszukujemy m.in. w branży rolno-spożywczej, kosmetycznej, budowlanej, sektorze maszynowym oraz motoryzacyjnym - wymienił. - To Forum to dobra okazja do nawiązania kontaktów pomiędzy przedsiębiorcami i zintensyfikowania wzajemnej współpracy gospodarczej - dodał.

Wicepremier Piechociński spotkał się także z szefem Irańskiej Izby Handlu, Przemysłu, Górnictwa i Rolnictwa Mohsenem Jalalpour. - Zależy nam na pogłębieniu polsko-irańskiej współpracy inwestycyjnej. Polska jest krajem otwartym i wysoko ocenianym w rankingach, dzięki stabilnej sytuacji politycznej i ekonomicznej oraz członkostwu w UE. Zachęcamy do realizacji projektów w naszym kraju - powiedział.

Podczas pobytu w Teheranie szef resortu gospodarki wziął również udział w seminarium organizowanym przez Social Security Investment Company.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM