Paskowana 'Gala' z Polski podbije świat? (wideo)PM, www.sadyogrody.pl - 11 lutego 2019 11:24


- Sezon sprzedaży jabłek rozpoczął się od niskich cen, choć na tym tle wyróżniała się odmiana 'Gala', głównie wersja paskowana. Już od zbiorów mieliśmy ceny przekraczające 1 zł/kg, co pokrywa koszty produkcji - mówi serwisowi www.sadyogrody.pl, Paweł Pączka, prezes GPO Galster z Kujaw.

Wraz z początkiem roku ceny paskowanej 'Gali' nadal rosną. Dlaczego tak się dzieje? - Bo jest to odmiana poszukiwana na całym świecie. Jeżeli jesteśmy w stanie wyprodukować w Polsce paskowaną 'Galę' odpowiedniej jakości - jędrności, koloru, zebrane w odpowiednim czasie i odpowiednio przechowaną - to możemy ją sprzedawać od samego początku sezonu, nie czekając na wiosnę. Jesteśmy w stanie tym produktem podbić świat. I sadownik uzyska satysfakcjonujące przychody i grupa będzie miała czym handlować i będzie mogła zawierać stałe kontrakty - komentuje prezes GPO Galster.

O tym czym jest jabłko wysokiej jakości rozmawialiśmy z prezesem Pawłem Pączką:

{film;14503}

Zdaniem prezes grupy Galster, odmiana 'Red Jonaprince', która w ostatnim czasie też jest popularna, nie ma takiego potencjału jak 'Gala' paskowana - również odnajduje się na rynkach światowych, ale na znacznie niższym poziomie cenowym.