Niskie są ceny jabłek deserowych i przemysłowych

Autor: Agrobiznes w TVP 22 września 2016 16:01

Niskie są ceny jabłek deserowych i przemysłowych W zeszłym roku udało nam się wyeksportować około 800 tys. ton jabłek. Najważniejsze by w tym roku powtórzyć a jeszcze lepiej poprawić ten wynik. / fot. shutterstock

W zeszłym roku udało nam się wyeksportować około 800 tys. ton jabłek. Najważniejsze by w tym roku powtórzyć a jeszcze lepiej poprawić ten wynik. Zbiory zapowiadają się bardzo dobrze, a szanse są bo zainteresowanie polskimi jabłkami rośnie. Otwierają się też nowe rynki zbytu, w tym chiński – podaje Agrobiznes w TVP.

Mamy dużo ładnych jabłek. Jednak póki co, dobre zbiory nie oznaczają dobrych cen. Za najbardziej pożądane odmiany takie jak Gala czy Golden można dostać od 0,7-0,9 zł/kg. Za pozostałe od 0,6-0,8 zł/kg.

Wyjątkowo tanie są jabłka przemysłowe. Porównując z ubiegłym rokiem ich notowania spadły o połowę. W punktach skupu kosztują 18-22 gr/kg. Za owoce dowiezione do zakładu otrzymać można 22-27 gr/kg. Dlatego sadownicy jeśli nie muszą to nie dostarczają jabłek przemysłowych. Mimo to, zakłady i tak nie podnoszą stawek.

Więcej w programie Agrobiznes w TVP. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM