Niewielkie spadki cen ogórków w hurcie. Za warzywa trzeba zapłacić 1,2-4 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 25 września 2015 09:12

Niewielkie spadki cen ogórków w hurcie. Za warzywa trzeba zapłacić 1,2-4 zł/kg Po zeszłotygodniowych wzrostach cen ogórków gruntowych na rynkach hurtowych, ten tydzień przyniósł niewielkie spadki/ fot. shutterstock

Po zeszłotygodniowych wzrostach cen ogórków gruntowych na rynkach hurtowych, ten tydzień przyniósł niewielkie spadki. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl najdrożej sprzedawane są w Poznaniu za 2,5-4 zł/kg, zaś najtaniej na Giełdzie Kaliskiej – 1,2-1,3 zł/kg.

Na rynku hurtowym w Poznaniu ceny od tygodnia utrzymują stabilny poziom. Na Giełdzie Kaliskiej odnotowaliśmy spadek, z poziomu 1,7-2 zł/kg.

Tendencje spadkową zauważyć można na kilku rynkach hurtowych. Cena maksymalna spadła na Warszawskich Broniszach, gdzie teraz ogórki kosztują 1-3 zł/kg, zaś tydzień temu ich wartość wynosiła 2,5-3 zł/kg.

Podobnie jest w Sandomierzu. Podczas zeszłotygodniowej analizy warzywa kosztowały również 2,5-3 zł/kg, zaś dzisiaj kupić je można już za 1,5-2 zł/kg.

Od tygodnia, ceny ogórków nie zmieniły się w Łodzi (3-3,8 zł/kg) i Bydgoszczy (2,5-3 zł/kg). W Lublinie producenci i dystrybutorzy sprzedają warzywa za 2 zł/kg. 

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 22 – 24 września br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM