Niewielki wzrost cen truskawek na rynkach hurtowych

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 14 czerwca 2016 15:02

Niewielki wzrost cen truskawek na rynkach hurtowych Po nawet 50 proc. spadkach cen truskawek jakie miały miejsce wraz z początkiem czerwca w połowie miesiąca zauważyć można niewielkie wzrosty. / fot. shutterstock

Sukcesywnie rośnie podaż truskawek na rynkach hurtowych. Po dużych spadkach cen, które miały miejsce nieco ponad tydzień temu, obecnie zauważyć można niewielkie wzrosty. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl truskawki na terenie całego kraju sprzedawane są za 2-7 zł/kg.

Po nawet 50 proc. spadkach cen truskawek, jakie miały miejsce wraz z początkiem czerwca, w połowie miesiąca zauważyć można niewielkie wzrosty.

Na Warszawskich Broniszach obecnie owoce sprzedawane są za 2-5 zł/kg, podczas gdy nieco ponad tydzień temu kosztowały 3,75-5,5 zł/kg. W Poznaniu truskawki można kupić za 3-7 zł/kg. W tym przypadku cena w ciągu tygodnia nie zmieniła się.

Niewielki wzrost – o 1 zł – zaobserwowaliśmy na rynku hurtowym w Łodzi. W tym miejscu producenci i dystrybutorzy sprzedają truskawki za 3-5 zł/kg. We Wrocławiu truskawki kosztują 2,5-5 zł/kg. W tym miejscu tylko cena minimalna się zmieniła – spadła o 0,5 zł.

Na Giełdzie Kaliskiej ceny również poszybowały nieco w górę. Obecnie ceny owoców oscylują między 4-5 zł/kg, podczas gdy na początku czerwca wynosiły 3-4,5 zł/kg. Również w Bydgoszczy odnotowaliśmy niewielki wzrost – z 2-3,5 zł/kg na 3,5-4 zł/kg.

W Krakowie ceny truskawek nie zmieniły się i wynoszą 2-4 zł/kg. W Rzeszowie owoce można kupić za 3-5 zł/kg.

Jak wynika z danych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi ceny skupu truskawek deserowych w woj. małopolskim wahają się między 3,5-4 zł/kg, zaś na Mazowszu wynoszą 4 zł/kg. W woj. podkarpackim poziomy cenowe sięgają 4-5 zł/kg. Średnia cena truskawek w tygodniu od  06.06 do 09.06 wynosiła 4,07 zł/kg, podczas gdy jeszcze tydzień wcześniej sięgała 3,46 zł/kg. W analogicznym okresie rok wcześniej, średnia cena skupu truskawek deserowych wynosiła 3,22 zł/kg.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 13-14 czerwca br.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM