Niewielki wzrost cen czereśni w hurcie. Wahają się między 3-10 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 20 lipca 2016 09:18

Niewielki wzrost cen czereśni w hurcie. Wahają się między 3-10 zł/kg Ceny owoców dotychczas utrzymywały racze stabilne poziomy, jednak według analizy serwisu www.sadyogrody.pl w bieżącym tygodniu nieco wzrosły na poszczególnych rynkach hurtowych / fot. shutterstock

Wkrótce skończy się tegoroczny sezon czereśniowy. Ceny owoców dotychczas utrzymywały racze stabilne poziomy, jednak według analizy serwisu www.sadyogrody.pl w bieżącym tygodniu nieco wzrosły na poszczególnych rynkach hurtowych.

Biorąc pod uwagę rynki hurtowe na terenie całej Polsce na kilku z nich ceny czereśni wzrosły w porównaniu do zeszłotygodniowej analizy. Na trzech z nich ceny są stabilne i w ciągu tygodnia nie zmieniły się.

Na Warszawskich Broniszach odnotowaliśmy wzrost cen – z 3-6,5 zł/kg na 4-9 zł/kg. Podobnie jak na rynku hurtowym w Poznaniu gdzie obecnie owoce kosztują 6-10 zł/kg, a jeszcze tydzień temu trzeba było za nie zapłacić 3-6 zł/kg. W Łodzi ceny wzrosły o 1 zł – z 4-8 zł/kg na 5-9 zł/kg.

We Wrocławiu producenci i dystrybutorzy sprzedają czereśnie za 4-7 zł/kg. W tym przypadku cena minimalna spadła o 1 zł, zaś maksymalna wzrosła o 0,50 zł. Na Giełdzie Kaliskiej owoce można kupić za 4-7 zł/kg (było 4-6 zł/kg).

W Rzeszowie i Bydgoszczy ceny od tygodnia utrzymują stabilne poziomy i wynoszą 8-10 zł/kg. Podobnie w Bydgoszczy, gdzie za czereśnie trzeba zapłacić 3-8 zł/kg.  

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 18-19 lipca br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM