Niewielki spadek cen czereśni w hurcie. Wahają się między 3-10 zł/kg.

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 04 lipca 2016 12:20

Niewielki spadek cen czereśni w hurcie. Wahają się między 3-10 zł/kg.

Na rynkach hurtowych królują czereśnie. Sukcesywnie zwiększa się ich podaż co ma odbicie w niewielkich spadach cen. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl na rynkach hurtowych w całej Polsce czereśnie sprzedawane są za 3-10 zł/kg.

W porównaniu do ostatniej analizy przeprowadzonej 24 czerwca ceny czereśni nieco spadły. Półtora tygodnia temu wahały się między 4-12 zł/kg. 

Na Warszawskich Broniszach czereśnie sprzedawana są za 3-10 zł/kg. W tym wypadku spadła tylko cena minimalna jaką można otrzymać – o 1 zł. Podobna sytuacja wystąpiła na rynku hurtowym w Poznaniu, gdzie obecnie ceny owoców wahają się między 4-8 zł/kg.

W Bydgoszczy i Krakowie ceny czereśni są stabilne. Na tych rynkach hurtowych można je kupić za 4-8 zł/kg i 8-10 zł/kg.

W Lublinie owoce można kupić za 4 zł/kg. Na tym rynku hurtowym czereśnie sprzedawane są najtaniej. W Łodzi ceny czereśni wahają się między 4-8 zł/kg. W tym miejscu odnotowaliśmy największy spadek – z 5-12 zł/kg. We Wrocławiu owoce można kupić już za 6-8 zł/kg.

W Rzeszowie ceny czereśni sięgają 7-10 zł/kg, podczas gdy ponad tydzień temu sprzedawane były za 8-10 zł/kg. Na Giełdzie Kaliskiej ceny nieco spadły – z 6-9 zł/kg na 5-6 zł/kg.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 1-4 lipca br. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM