Niemieccy eksporterzy jabłek zazdroszczą Polakom nowych rynków zbytu

Autor: Puls Biznesu - pb.pl 20 października 2015 08:33

Niemieccy eksporterzy jabłek zazdroszczą Polakom nowych rynków zbytu Polscy politycy pokazali jak otwierać nwe rynki; fot. shutterstock.com

Niemieccy sadownicy będą mieli poważne problemy ze sprzedażą, i to już w perspektywie dwóch lat - straszy BayWa, grupa handlowa z Monachium, o rocznych obrotach na poziomie 15 mld euro. Trudniący się m.in. sprzedażą owoców koncern oficjalnie zażądał od niemieckich polityków od gospodarki i rolnictwa, by zabrali się do roboty i zaczęli negocjować porozumienia handlowe z krajami azjatyckimi. Każe im brać przykład z Polski - czytamy w serwisie pb.pl.

Prezes BayWa odniósł się do ogłoszonego niedawno otwarcia wietnamskiego rynku na polskie jabłka. Jego zdaniem, polscy politycy pokazali, że takie umowy można wynegocjować w zaledwie rok, a nie kilka lat. Niemieccy powinni wyciągnąć z tego naukę.

Wypomina także politykom, że podobne porozumienia Polska podpisała już m.in. z Kanadą, Egiptem, Maroko i Algierią. Impulsem do walki o nowe rynki było ogłoszone w zeszłym roku rosyjskie embargo. 

Czytaj więcej na pb.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM