Niemcy ruszyły z eksportem ziemniaków

Autor: www.freshplaza.com/www.sadyogrody.pl 26 października 2015 10:48

Niemcy ruszyły z eksportem ziemniaków Suche i gorące lato wpłynęło na zbiory ziemniaków niemalże w całej Europie. W wielu krajach zbiory będą dużo niższe niż te w zeszłym sezonie dlatego muszą importować ziemniaki/ fot. shutterstock

Sytuacja na niemieckim rynku ziemniaków jest niejednorodna. W niektórych krajach zbiory były niższe jak rok temu, jednak są i takie, które odnotowały wysokie zbiory. Ci producenci, którym poszczęściło się w tym roku, już wykorzystują swoją przewagę podażową i rozpoczynają eksport – podaje freshplaza.com.

Suche i gorące lato wpłynęło na zbiory ziemniaków niemalże w całej Europie. W wielu krajach zbiory będą dużo niższe niż te w zeszłym sezonie dlatego muszą importować ziemniaki.

Jednak jak się okazuje jest to nietypowa sytuacja. Nie zdarzyło się jeszcze, aby niemieckie ziemniaki tak wcześnie zostały eksportowane, a kupują je już Czechy, Węgry. Jak twierdzą niemieccy handlowcy, Polska również niedługo dołączy do grona importerów niemieckich ziemniaków.

Jednak w dalszym ciągu za wcześnie jest na ostateczne szacunki dotyczące zbiorów w Niemczech, które jeszcze trwają. Ostatnie deszczowe tygodnie wpłynęły na przedłużenie kampanii, jednak jak twierdzą eksperci w ciągu dwóch tygodni sytuacja powinna się wyjaśnić. Przez ten czas zbiory powinny się zakończyć i będzie wiadomo ile ziemniaków trafiło do przechowalni. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM