Niektóre państwa unijne chcą dogadać się z Rosją ws. wznowienia eksportu

Autor: Nasz Dziennik 17 stycznia 2016 10:02

Niektóre państwa unijne chcą dogadać się z Rosją ws. wznowienia eksportu Po wprowadzeniu embarga na eksport produktów rolno-spożywczych na teren Rosji rządy wszystkich państw unijnych twierdziły zgodnie, że będą wspólnie naciskać na Rosję w kwestii zniesienia embarga/ fot. shutterstock

Niektóre państwa unijne chcą indywidualnie dogadać się z Rosją i wznowić eksport żywności do Rosji. Byłoby to działaniem na szkodę Polski i jawnym złamaniem unijnej solidarności - informuje Nasz Dziennik.

Po wprowadzeniu embarga na eksport produktów rolno-spożywczych na teren Rosji rządy wszystkich państw unijnych twierdziły zgodnie, że będą wspólnie naciskać na Rosję w kwestii zniesienia embarga. Padały wówczas deklaracje, że w imię unijnej solidarności żaden kraj nie będzie próbował indywidualnie dogadać się z Rosją.

Tymczasem jak alarmuje Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych, teraz część państw UE postuluje, aby poszczególne kraje rozmawiały z Rosją indywidualnie o zniesieniu embarga.

Rosja od dawna wysyła sygnały do rządów zachodnich państw, że jest gotowa na ustępstwa wobec nich. Ale jednocześnie pewne jest, że z Polską czy Litwą Rosja nie chciałaby się porozumieć, bo zależy jej na rozbijaniu jedności politycznej i gospodarczej UE.

Czytaj więcej w Naszym Dzienniku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM