Na rynkach hurtowych pojawiły się jabłka, śliwki i gruszki

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 30 lipca 2015 14:15

Na rynkach hurtowych pojawiły się jabłka, śliwki i gruszki Nadal są w sprzedaży czereśnie, ale już pojawiły się także jabłka, śliwki i gruszki/ fot. shutterstock

Nadal są w sprzedaży czereśnie, ale już pojawiły się także jabłka, śliwki i gruszki. W ofercie handlowej na rynkach hurtowych mamy kilkanaście gatunków krajowych owoców, które uzupełnianie są importem arbuzów, nektarynek i brzoskwiń - informuje Rolno-Hurtowy Rynek w Broniszach.

Na Rynku Hurtowym Bronisze producenci i dystrybutorzy oferują do sprzedaży kilka odmian czereśni, wiśnie, porzeczki we wszystkich kolorach, agrest, morele, brzoskwinie, jagody, borówkę amerykańską i śliwki. Najtańsze śliwki kosztują od 1 zł (odmiany Herman i Katinka) do 4 zł za wielkoowocowe, w tym renklody.

Dostępne są również jabłka wczesnych odmian jak Early Geneva, Vista Bella, Piros i  Oliwka Inflancka -bardziej nam znana pod nazwą Papierówka. Ceny w ofercie hurtowej kształtują się od 2 zł za odmiany np. Early Geneva do 3,30 zł za dopiero wchodzące odmiany jak Piros. Jabłka sprzedawane są w opakowaniach po 15 kilogramów. W podobnych opakowaniach sprzedawane są pierwsze tegoroczne gruszki Lipcówki, w cenie od 2,00 do 2,50 zł za kilogram.

Bardzo bogata oferta krajowych owoców uzupełniona jest o importowane arbuzy. Te owoce sprowadzane są z Grecji, Włoch i Hiszpanii. Cena kilogram waha się od 1,10 do 1,50 złotego.  Najwyżej cenione są arbuzy hiszpańskie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM