Mniej belgijskich i holenderskich pomidorów

Autor: www.freshplaza.com/www.sadyogrody.pl 11 grudnia 2015 13:57

Mniej belgijskich i holenderskich pomidorów Tak w Belgii jak i w Holandii rodzime pomidory dostępne są cały rok. Jednak niewątpliwie w zimie ich podaż jest mniejsza, co wiąże się z mniejszą sprzedażą tych warzyw/ fot. shutterstock

Tak w Belgii, jak i w Holandii rodzime pomidory dostępne są cały rok. Jednak niewątpliwie w zimie ich podaż jest mniejsza, co wiąże się z mniejszą sprzedażą tych warzyw. W eksporcie następuje zastój, a oferta belgijska i holenderska często zastępowana jest hiszpańską – podaje freshplaza.com.

Pomidory z Hiszpanii zastępują te z belgijskie i holenderskie są już nie tylko na rynkach krajów trzecich, ale również w Belgii i Holandii.

Ceny pomidorów to w Belgii i Holandii na rynnach hurtowych oscylują między 0,90 – 1,00 euro/kg. Po tyle samo można kupić na tamtejszych rynkach pomidory hiszpańskie i marokańskie (1,00 – 1,15 euro/kg). Niewiele wyższe ceny ma hiszpański pomidor gałązkowy - 1,20 – 1,30 euro/kg.

W krajach trzecich trwa sezonowe zastępowanie pomidorów belgijskich i holenderskich przez towar marokański i hiszpański. Sprzedawcy detaliczni chcą wydłużyć handel z Holandią i Belgią. Jednak  sieci preferują Hiszpanię i Maroko, które są teraz pewniejsze w transporcie i przechowywaniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM