Mazowsze: Wzrost cen jabłek deserowych i przemysłowych

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 13 listopada 2016 08:45

Mazowsze: Wzrost cen jabłek deserowych i przemysłowych Obecnie w gminach Warka i Jasieniec przekroczyły 34 gr/kg. Wzrost odnotowały również owoce deserowe. / fot. pixabay

W punktach skupu na Mazowszu od połowy października rosną ceny jabłek przemysłowych. Obecnie w gminach Warka i Jasieniec przekroczyły 34 gr/kg. Wzrost odnotowały również owoce deserowe.

Jak dowiedział się serwis www.sadyogrody.pl obecnie ceny jabłek przemysłowych na Mazowszu w niektórych punktach skupu w gminach Warka i Jasieniec wynoszą 34 gr/kg.

Zdrożały również owoce deserowe. Jabłka kierowane na eksport odmiany Idared o wielkości 65+ kupowane są za 0, 50 zł/kg. Więcej kosztują inne odmiany, jednak nieco większe – 70+ – 0,55 zł/kg. Warto przypomnieć, że dokładnie tydzień temu (03.11) ceny owoców deserowych wahały się między 0,45-0,55 zł/kg.

Jest szansa na dalsze wzrosty? Eksperci twierdza, że ciężko oczekiwać znacznego wzrostu cen jabłek, jak miał miejsce wiosną dwa lata temu. Ponadto podkreślają, że trzeba sprzedawać jabłka wtedy kiedy jest na nie popyt, a nie wtedy kiedy chcemy sprzedać.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM