Mazowsze: Sprzedaż jabłek nabiera rozpędu

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 22 lutego 2016 13:13

Mazowsze: Sprzedaż jabłek nabiera rozpędu Sadownicy decydują się na otwieranie przechowalni z jabłkami, a ceny – chociaż nie są wysokie – pozostają na wyższych poziomach niż w analogicznym miesiącu rok temu/ fot. shutterstock

Na rynku jabłek można zauważyć ruch. Sadownicy decydują się na otwieranie przechowalni z jabłkami, a ceny – chociaż nie są wysokie – pozostają na wyższych poziomach niż w analogicznym miesiącu rok temu.

Chociaż ceny jabłek pozostawiają wiele do życzenia, są wyższe niż w zeszłym roku. Obecnie na Mazowszu w rejonie grójeckim ich poziomy oscylują między 0,80-1,1 zł/kg. Wyższy pułap cenowy obejmuje takie odmiany jak Golden czy Gala (70+). Za jabłka odmian Alwa czy Prince otrzymać można 1,40 zł/kg.

W analogicznym okresie rok temu jabłka kosztowały około 0,6-1,1 zł/kg. Idared sprzedawany był za 0,63 zł/kg, Szampion – 0,67 zł/kg. Golden sprzedawany był za około 1 zł/kg, a Gala 1,1 zł/kg.

Jak dowiedział się serwis www.sadyogrody.pl obecnie nie ma problemu ze sprzedażą jabłek, a jak mówią sami sadownicy – kto chce ten owoce sprzeda. Jednak przedstawiciele branży nie przewidują znacznych wzrostów cen w miesiącach wiosennych, tak jak to miało miejsce w zeszłym roku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM