Marwit ma konkurencję. Sieć Lidl zaimportuje marchewki z Danii

Autor: natemat.pl 10 października 2016 16:05

Marwit ma konkurencję. Sieć Lidl zaimportuje marchewki z Danii fot. pixabay.com.pl

Sieć Lidl uzupełniła ofertę polskich marchewek Marwit o importowane z Danii z logo "Mini Mohren". Te z Polski są na półce o złotówkę droższe - informuje www.natemat.pl.

Lidl w nowej kampanii komunikuje swoim klientom, że jeśli nie widzą i nie czują różnicy, to po co przepłacać.  Trend uderzył w firmę Marwit ze Złej Wsi (kujawsko-pomorskie), producenta zdrowej żywności m.in soków, zup warzywnych o pakowanych jako przekąski marchewek. 

W warszawskich sklepach Lidl pojawił się bliźniaczy produkt. Marchewki marki Mini Mohren "Max und Lena". Jeśli wczytać się w doklejoną polską etykietę dowiadujemy się, że pochodzą z Danii.

Przypomnijmy, że Polska to największy producent marchwi w Unii Europejskiej - jak wynika z danych Agencji Rynku Rolnego.

- Podkreślamy, że produkty "Mini Mohren" są produktem uzupełniającym ofertę. Według naszej wiedzy, aktualnie ani w Polsce, ani w wielu innych europejskich krajach, nie ma producenta, który byłby w stanie dostarczyć dla Lidl Polska marchewki tej specjalnej, tak małej odmiany. Marchewki tego gatunku uprawiane są w Danii na terenach zalewowych, bogatych w minerały, co wpływa na ich unikalny smak. Jednocześnie chcielibyśmy podkreślić, że we wszystkich sklepach Lidl w Polsce dostępne są marchewki Marwit- mówi Aleksandra Robaszkiewicz, PR Manager Lidl Polska.

Więcej na natemat.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM