Maliszewski: Polskie jabłka zdobywają odległe rynki (video)

Autor: PM, www.sadyogrody.pl 30 kwietnia 2015 12:38

Maliszewski: Polskie jabłka zdobywają odległe rynki (video) Mirosław Maliszewski, poseł, prezes Związku Sadowników RP

- Rosyjskie embargo i chimeryczność wschodnich rynków zachęciły nas do tego, aby eksportować do bardzo odległych krajów, które do tej pory nie miały tradycji zakupu jabłek z Polski, ale które mogą być dla nas atrakcyjne – mówi w rozmowie z serwisem www.sadyogrody.pl, poseł Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP.

- Polscy sadownicy są aktywni zarówno na rynkach, które były dla nas otwarte, ale także poszukujemy nowych, alternatywnych kanałów sprzedaży. Mam tu na myśli takie liczebne kraje jak Chiny i Indie, ale także Wietnam, Malezja, Singapur czy Tajlandia – dodał Maliszewski.

Jak tłumaczy, jeszcze niedawno chiński rynek owoców stanowił konkurencję dla polskich sadowników, szczególnie na rynku rosyjskim. Ale od niedawna wzrost spożycia wewnętrznego i bogacenie się społeczeństwa chińskiego spowodowały, że Chiny stają się coraz większym importerem żywności, także owoców, w tym jabłek. - Polscy sadownicy chcą tam być ze swoją ofertą jako pierwsi, więc chcemy otworzyć ten rynek – mówił poseł.

Rozmowy z Chinami trwają. - Chcemy spełnić wszystkie oczekiwania Chińczyków. Mamy takie zapewnienie, że rok 2016 może być okresem, kiedy pierwsze polskie jabłka wjadą na rynek chiński i trafią do tamtejszych konsumentów – podsumował Mirosław Maliszewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM