Maliszewski: Polska nie powinna namawiać do kontynuowania sankcji wobec Rosji

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 01 czerwca 2016 08:01

Maliszewski: Polska nie powinna namawiać do kontynuowania sankcji wobec Rosji Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP, poseł (PSL)/ fot. PTWP

- Nasz kraj nie powinien przewodzić w namawianiu unijnych urzędników do kontynuowania sankcji tylko pokazywać ich bezsens – mówi w rozmowie z serwisem www.sadyogrody.pl Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP, poseł (PSL).

Wkrótce Unia Europejska musi podjąć decyzję w sprawie utrzymania sankcji wobec Rosji. Ma to ogromne znaczenie dla producentów owoców i warzyw, ponieważ wraz z ich przedłużeniem, przedłużony zostanie zakaz eksportu produktów rolno-spożywczych na teren Rosji.  

- Polsce powinno zależeć na dobrych relacjach handlowych z Rosją, bo to tradycyjny dla nas rynek zbytu. Zwłaszcza dla żywności, w tym szczególnie owoców i warzyw. Wielokrotnie sugerowaliśmy rozsądek we wzajemnych relacjach, jednak niestety w ostatnich miesiącach widzę coś zupełnie innego - relacje się pogarszają – tłumaczy Maliszewski.

Według niego, tracą na tym zarówno producenci, jak też rosyjscy handlowcy i konsumenci. - Z racji naszego położenia, tradycji handlowych, sukcesów w eksporcie powinno nam zależeć na przywróceniu normalności w wymianie towarowej. Warto także pamiętać, że właśnie z powodu naszej nadmiernej aktywności w konflikcie Rosja - Ukraina, już 1 sierpnia 2014 roku Federacja Rosyjska nałożyła na Polskę pierwsze "indywidualne" embargo – skomentował. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM