Maliszewski: Jakiekolwiek "poluzowanie" embarga jest korzystne dla polskich rolników

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 04 czerwca 2016 14:17

Maliszewski: Jakiekolwiek "poluzowanie" embarga jest korzystne dla polskich rolników Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP, poseł PSL/ fot. PTWP

Rosyjski Rząd złagodził warunki embarga nałożonego w sierpniu 2014 r. na import artykułów rolno-spożywczych. Dotyczy to produktów przeznaczonych do produkcji żywności dla dzieci i dotyczy wołowiny, drobiu, suszonych, świeżych oraz zamrożonych warzyw. Czy oznacza to zażegnanie kryzysu na rynku warzyw?

Jak mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP, jakiekolwiek "poluzowanie" embarga jest korzystne dla polskich rolników. - Mamy wysokiej jakości produkty, które mogą stanowić podstawę dla dań dla dzieci, w tym warzywa i owoce. Świeże i przetworzone polskie surowce z pewnością znajda nabywców na uwolnionym od zakazu eksportu rynku rosyjskim - tłumaczy. 

- Plantatorzy i przetwórczy warzyw z pewnością cieszą się z tej informacji, a sadownicy czekają na dodanie do listy produktów możliwych do eksportu naszych owoców i przetworów z nich - przyznał Maliszewski. 

Przywóz tych produktów będzie dozwolony za potwierdzeniem Ministerstwa Rolnictwa, które w ciągu trzech miesięcy opracuje mechanizm importu powyższych surowców. Ministerstwo Rolnictwa wyjaśnia, iż brakuje odpowiedniej jakości krajowego surowca do produkcji żywności dla dzieci.

Ministerstwu Rolnictwa FR polecono opracować zasady określania celowości wwożonego towaru oraz określić dozwolony wolumen.

Przeczytaj również: Rosja łagodzi warunki embarga! Do eksportu dopuszczone suszone, świeże i zamrożone warzywa

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM