Maliszewski: Granica się otworzy, gdy Polska zmieni postawę w stosunku do Rosji

Autor: www.grojec24.net/www.sadyogrody.pl 12 maja 2016 11:04

Maliszewski: Granica się otworzy, gdy Polska zmieni postawę w stosunku do Rosji Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP, poseł (PSL)/ fot. PTWP

- Na pewno w oficjalny sposób Rosja swojego rynku nie otworzy. W zeszłym roku Rosjanie początkowo szczelnie chronili swoją granicę przed owocami z eksportu, potem było trochę lepiej. Teraz znów jest bardzo szczelna i nie ma większych szans, by polskie jabłka wjechały do Rosji. Ma to wydźwięk polityczny - mówi w rozmowie z serwisem grojec24.net, Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP, poseł (PSL).

Jak mówi Maliszewski na łamach grojec24, rozmawiał w zeszłym roku z Rossielchoznadzorem (rosyjską służbą fitosanitarną) na temat embarga. Powiedziano mu, że granica się otworzy, gdy Polska zmieni swoją postawę w stosunku do Rosji.

Maliszewski dodaje, że Katar czy Wietnam to mali odbiorcy i bez dużego potencjału. Dodaje, że żadne z tych państw nie zastąpi Rosji. Alternatywą mogą być jedynie Chiny. Dlatego tak ważne jest, by prowadzić z Chińczykami rozmowy na temat importu polskich jabłek. Pozostałe rynki są nasycone jabłkami. Inne państwa raczej zastanawiają się nad tym, jak nas usunąć z danego rynku, niż otworzyć się na eksport z Polski.

Więcej w portalu grojec24.net. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM